Кредитний калькулятор

calc
int1
Володимир Сидоровський:
"Мрію створити те, що буде працювати і після мене,
що залишить гарний слід в історії!"
int1
Володимир Сидоровський:
Ми показуємо ефективну роботу
ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до рішення загальних зборів членів Церковної кредитної спілки "Анісія" від 21 квітня 2015 р. повідомляємо про припинення членства у кредитній спілці осіб, які не сплатили членський внесок до резервного капіталу.
Просимо таких осіб з'явитися до Церковної кредитної спілки "Анісія" (за адресами, вказаними тут) для отримання належних їм внесків.

Правління ЦКС "Анісія"

Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю Голови Правління Церковної кредитної спілки "Анісія" Володимира Сидоровського для газети "Україна Бізнес Ревю"


Володимир Михайлович Сидоровський, Голова правління Церковної кредитної спілки "Анісія", номінант IV Міжнародної презентації інформаційно-аналітичного довідника "Альманах финансовых услуг-2016" по версії Видавничого Дому "Україна Бізнес", розповів про діяльність однієї з найуспішніших кредитних спілок Західної України.


- Володимире Михайловичу, розкажіть, будь ласка, з чого почалася історія ЦКС "Анісія"


- З 1992 року представники української діаспори з Канади та США приїжджали в Україну ділитися досвідом того, як в період між Першою та Другою світовими війнами українці, котрі емігрували за океан, створювали кредитні спілки. Кредитівки, як їх тоді називали, створювалися не від доброго життя: діючі фінансові інституції Канади та США не бажали мати справу з емігрантами без стабільної роботи та застави. Взаємне кредитування серед українців-переселенців, багато з яких були членами кредитних кооперативів в Україні на початку ХХ століття, стало чи не єдиним джерелом коштів для того, аби розпочати власну справу. Схожа ситуація була в Україні в першій половині 90-х років: банківська система лише формувалася, каси взаємодопомоги на підприємствах ліквідувалися, кредити могли отримати лише представники великого бізнесу, а фізичні особи не мали жодного доступу до фінансів. У 1995 році за ініціативи правлячого священика з Кам’янки-Бузької, отця Максимовича, було розпочато підготовку установчих зборів кредитної спілки. Священик знав про роботу кредитних спілок не з книжок — до 1939 року він був головою кредитівки на Львівщині. І вже 13 листопада 1995 року при Українській православній автокефальній церкві розпочала свою діяльність Церковна Кредитна Спілка "Анісія". Наш патрон — Великомучениця Анісія, визнана католицьким і православним світом, постраждала за відродження християнства і похована в Солоніках.

- А як розгорталася діяльність спілки далі?

- До 2001 року, до прийняття Закону України "Про кредитні спілки", всі вони були зареєстровані як громадські організації, що залучали паї та видавали позики. Після прийняття профільного закону та створення регулятора, Держфінпослуг, настала нова ера: перереєстрація, ліцензування, нормативи та інші вимоги. У 2004 році "Анісія" була першою кредитною спілкою, яка перереєструвалася відповідно до нового закону. За час існування спілки ми пережили деномінацію грошової одиниці України в 1996 році (максимальний кредит, який видавався позичальнику, становив 1 млрд. купоно-карбованців), девальвацію гривні у 1998, 2008 та 2014-2015 роках. Наприкінці 90-х років ми спеціалізувалися на кредитах до зарплати та класичному споживчому кредитуванні, тобто видачі кредитів на придбання побутової техніки та ремонти. Починаючи з середини 2000-х років, кредитна спілка, усвідомлюючи те, що потреби членів спілки не обмежуються телевізорами та холодильниками, почала розвивати кредитування підприємців, які прагнули започаткувати чи розширити бізнес, працювати з жителями села. У 2006 році, ще до того, як енергоефективність визнали проблемою загальнодержавного масштабу, за результатами тривалих переговорів з міською та обласною владою Церковна кредитна спілка "Анісія" в співпраці з місцевими банками та кредитними спілками почала видавати кредити в рамках унікальної для України обласної програми "Кредитування заради впровадження енергоефективних технологій". У подальшому ця програма стала взірцем для інших областей. Починаючи з капіталу спілки в 1 мільйон купоно-карбованців (10 гривень), кредитна спілка мала на кінець 2016 року 32 мільйони активів. Фактично нині ми повернулися до докризових показників 2008 року.

- Ми зустріли вас на "Агропорт Захід Львів 2017". Діяльність "Анісії" якимсь чином дотична до агропромисловості?

- "Анісія" активно працює з аграріями. Маючи досвід участі у програмах енергозбереження, ми звернулися до адміністрації, до департаменту агропромислового комплексу Львівщини, з пропозицією розробити таку ж програму відшкодування відсотків для аграріїв у кредитних спілках, особливо у нас, і це було зроблено. Два роки тому відсоткова ставка становила 30% Нацбанку, наш кредит — під 32%, річний кредит фермеру, який скористався програмою, вийшов 2% річних. А це кредит на рівні євростандартів. "Анісія" надає комерційні кредити на сільськогосподарські цілі, кредити для ведення фермерських господарств та особистих селянських господарств. Ми проводимо зустрічі, ярмарки, двічі брали участь в "Агропорті". Люди, дізнавшись про нас, можуть скористатися нашими послугами, що вони і роблять.

- Чи можете пригадати якусь важку ситуацію, що торкнулася "Анісії" і яку вам вдалося успішно подолати?

- Найбільше вплинула на нас економічна криза 1997-1998 років. Багато людей фінансово постраждали, відповідно і ми мали велику заборгованість. Коли клієнт приходить, щоб забрати кошти, а їх немає, бо вони в кредитах, це дуже проблематично. Але працювати треба було далі, потрібно повертати людям гроші. Дуже дякуємо священикам, які нас духовно, морально підтримали, це дало нам наснаги. Дякуючи Богові, ми зі всіма розрахувалися. Залишилось декілька кредитів, які довелося списати через боргові зобов’язання. Але ми змогли зберегти незаплямованою свою репутацію. Така ситуація навчила нас, як кажуть в народі, відкладати на чорний день, щоб забезпечити свою стабільність, тому протягом всіх років роботи весь дохід кредитної спілки ми спрямовували на збільшення капіталу. На даний час резервний капітал становить 25% активів; таких показників немає в жодному з банків.

- Як на вашу думку, що вирізняє "Анісію"з-поміж інших подібних фінансових установ?

- Наша кредитна спілка — це громада, установа людей для людей. Персонал повинен дотримуватися багатьох законодавчих вимог та інструкцій, але до нас приходять не тільки для того, щоб вкласти кошти чи взяти кредит, а щоб поспілкуватися, розказати про свої проблеми, особливо це стосується старшого покоління; розповісти, як їхні внуки в школі вчаться, якою хворобою перехворіли. Така співпраця з людьми і є філософією самої кредитної кооперації, вона викликає довіру. Ми маємо постійних вкладників і позичальників. У нас є люди, які брали більше 30 разів кредити. Також наша кредитна спілка — це своєрідний міст між містом і селом, що зводиться у процесі підвищення рівня життя населення. Ретельний підхід до позичальників, увага до вкладників, капіталізація та прозорість у фінансах — рецепт того, що фінансова установа зможе завжди виконувати свої зобов’язання. На сьогодні немає жодної людини, перед якою "Анісія" не виконала б свої зобов’язання. Як колись сказав один із членів правління Національного банку України на Форумі кредитних спілок: "У кредитних спілках я бачу фінансистів з людським обличчям".

- Володимире Михайловичу, а які плани "Анісії" на найближче майбутнє?

- Хочемо змінити законодавство, покращити його відповідно до європейських вимог стосовно капіталу, послуг, які ми надаємо, участі у фонді гарантування, щоб люди були впевнені — їхні кошти не пропадуть. Все це виписано у новому законі, який вже пройшов перше читання у Верховній Раді, а тепер проходить економічну експертизу, дослідження. Це наше майбутнє. Коли ми вже будемо знати більше про свої можливості, тоді і розширимо свою сферу послуг. Але, по суті, ми і нині показуємо ефективну роботу. Перед тим як запустити новий продукт, ми адаптовуємо його до місцевих умов. Адже основна мета, щоб це було вигідно людям.

Підготувала Марта Кулій (Україна Бізнес Ревю)

Сплата по кредиту

Оплата онлайн

Бережіть здоров'я та економте свій час! Сплачуйте по кредиту онлайн!

Ми в соцмережах

Карта

Календар

Календар свят і подій.

Наші партнери

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок

Українська об'єднана кредитна спілка

Проект Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)

UKI - Українська Ключова Ініціатива

Whole Planet Foundation

Проект AgriAnalytica