Кредитний калькулятор

calc
int1
Володимир Сидоровський:
"Мрію створити те, що буде працювати і після мене,
що залишить гарний слід в історії!"
int1
Володимир Сидоровський:
Ми показуємо ефективну роботу
ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до рішення загальних зборів членів Церковної кредитної спілки "Анісія" від 21 квітня 2015 р. повідомляємо про припинення членства у кредитній спілці осіб, які не сплатили членський внесок до резервного капіталу.
Просимо таких осіб з'явитися до Церковної кредитної спілки "Анісія" (за адресами, вказаними тут) для отримання належних їм внесків.

Правління ЦКС "Анісія"
Володимир СИДОРОВСЬКИЙВолодимир СИДОРОВСЬКИЙ

Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю Голови Правління Церковної кредитної спілки "Анісія" Володимира Сидоровського для інформаційного порталу "Про кредитні спілки: офіційно та трішки більше..."


Даним інтерв’ю ми хочемо започаткувати низку публікацій, в яких читачі змогли б побачити відомих їм людей "без краваток", дізнатися більше про Людину та Особистість. А починаємо ми цю серію розмов з ювіляра, який 30 липня відзначає 60-річчя та який відомий для багатьох кредитних спілок не тільки Украіни, а й США та Канади. Отже, наш перший співрозмовник – Володимир СИДОРОВСЬКИЙ – Голова Правління Церковної кредитної спілки "Анісія", Голова Спостережної Ради Української об’єднаної кредитної спілки (УОКС), якій, між іншим, 20 липня виповнилося 8 років.


- Володимире Михайловичу, як вказано на сайті УОКС, Українська об’єднана кредитна спілка є правонаступником Львівської об’єднаної кредитної спілки (ЛОКС). Чому і як ЛОКС перетворилася на УОКС?


- В середині 2000-х за підтримки проекту ТАСІС та Канадської Програми зміцнення кредитних спілок в Україні ми заснували Львівську об’єднану кредитну спілку. В той час була спроба реалізувати ідею 3-рівневої системи кредитних спілок: кредитна спілка – обласна асоціація – асоціація асоціацій та кредитна спілка – обласний ОКС – всеукраїнський ОКС або кооперативний банк.
Не буду говорити про місцеві асоціації, а от місцеві ОКСи були створені у Львові, Полтаві, Донецьку, Запоріжжі та Дніпропетровську. Я вважаю, що на місцевому рівні "розкрутити" ОКС важко – схожа сезонність в роботі, невеликі обороти, а при цьому є великий обсяг адміністративної роботи, яку треба робити. Ми відразу і ЛОКС і УОКС розвивали, як структуру, яка, насамперед, оцінює кредитну спілку – позичальника, а не видає кредит за принципом "бо голова правління – хороша людина".
Криза 2008-го року показала гостру потребу в центральній фінансовій установі. В 2009-2010 роках учасники "Програми захисту вкладів" підкредитовували один одного, якщо це треба було. Але це було неефективно: спілка сама шукала, в кого є вільні гроші, потім спілка – кредитор телефонувала в ПЗВ, щоб отримати фінансовий аналіз позичальника, потім видавався кредит, але при цьому треба було мати ліцензію спілці-позичальнику.
Необхідність центральної фінансової установи напрошувалась сама собою.
В лютому 2010 року ми провели перейменування ЛОКС та змінили ознаку членства.
До речі, розкажу Вам невідому громадськості цікаву історію з перейменування ЛОКС. Враховуючи те, що тепер базою членства в ОКС стала Всеукраїнська асоціація кредитних спілок, ми хотіли перейменувати у "Всеукраїнську об’єднану кредитну спілку", але виявилось, що в 2008 році одесити на базі одеської асоціації кредитних спілок заснували "Всеукраїнську об’єднану кредитну спілку". Ця організація не стала фінансовою установою, але таке найменування вже не можна було використовувати. Тому ми зупинили вибір і запропонували зборам діючу назву – "Українська об’єднана кредитна спілка".
Вважаю, що ми зробити вірний та вчасний крок з приводу реорганізації:
– є одна організація, яка збирає вільні кошти і їх видає;
– класичні прозорі спілки можуть завжди отримати кредит в УОКС, а не шукати їх по Україні в своїх колег;
– є єдиний порядок процедур кредитування

- Ви очолюєте Спостережну Раду УОКС. Розкажіть, будь ласка, як на практиці відбувається взаємодія між Спостережною Радою та Правлінням? Наскільки глибоко Спостережна Рада вникає у поточні справи спілки?

- В УОКС кожен на своєму місці. Працівники є працівниками і діють на результат. Спостережна рада – відповідає за дії та результат роботи тих, кого взяли на роботу. Між нами є високий рівень довіри, але є також контроль і звітування.
Щокварталу ми збираємось і аналізуємо дані: що, чому і як? В Спостережну раду УОКС входять професіонали – голови правлінь кредитних спілок. Тому в нас немає розмов про "космічні кораблі", але є про реальну роботу. З іншого боку, працівники розуміють, що Раді не треба розказувати прописні істини.
Як голова Спостережної Ради, я щоденно спілкуюсь з головою правління: яка ситуація тощо. В той же час я принципово не турбую інших працівників. Я не запитую, хто хоче кредит, хто розмістив депозит, але цікавлюсь, чи є попит на ті чи інші послуги. Щомісячно мені надсилають звітні дані.
На мою думку, ми маємо здоровий баланс між контролем і довірою, результатом та кліматом в колективі.

"Для успіху важливо дивитися в одному напрямку". Голова спостережної ради УОКС Володимир Сидоровський та голова правління УОКС Іван Вишневський"Для успіху важливо дивитися в одному напрямку". Голова спостережної ради УОКС Володимир Сидоровський та голова правління УОКС Іван Вишневський


- Зараз засоби масової інформації (в першу чергу, інтернет-ЗМІ) переповнені негативними публікаціями про кредитні спілки. Натомість щось позитивне треба добряче пошукати. На Вашу думку, чим зумовлений такий дисбаланс?

- Сьогодні журналісти хочуть "гарячих новин", а не цікавляться позитивом. Вони скоріше 100 разів напишуть про "крадіжку" чи "банкрутство" спілки, ніж один раз – про позитивну історію спілки. Наприклад, в Львівській області з 2006 року діє ефективна співпраця кредитних спілок та влади (наприклад, енергозбереження) – але про це мовчать. Пишуть лише після чергової наради в облдержадміністрації.
Подивіться зараз новини по телебаченню – побачите купу негативних новин: вбили, обікрали, аварія тощо. Таке враження, що вони спеціально людям забивають мізки поганим, щоб не звертати увагу на якісь проблеми в державі.
Є ще проблема "позик" і "покупок в групах" – газети завалені оголошеннями "нульових кредитів", "позик". Ці контори платять великі гроші за рекламу. Нормальна кредитна спілка не має можливості та коштів, щоб "перебити" всю цю рекламу. А публікувати новини чи рекламу кредитної спілки поруч з такими аферистами – це шкодити собі.
"Анісія" три роки постійно публікувала в одній з популярних обласних газет на одному і тому ж місці свої оголошення та новини. Але коли вони почали пачками публікувати в газеті "гроші в позику", "нульові кредити" – ми припинили свої публікації.

Позитивних новин є вдосталь, варто тільки захотіти їх помічати. Кредитна спілка “Анісія” виступила одним зі спонсорів конкурсу “Кубок фермера” – 2013Позитивних новин є вдосталь, варто тільки захотіти їх помічати. Кредитна спілка “Анісія” виступила одним зі спонсорів конкурсу “Кубок фермера” – 2013


- А працівники відділень Вашої кредитної спілки в курсі того, що зараз відбувається в кредитній кооперації? Наприклад, які законодавчі ініціативи щодо діяльності кредитних спілок зараз обговорюються в ЗМІ? Чи, як часто буває, вкладники поінформовані значно більше?

- Працівникам постійно пересилаємо інформацію ПЗВ, ВАКС, новини порталу "Про кредитні спілки…", більшість філій навіть напряму підписані на новини.
Ми людей постійно інструктуємо про останні події. Вважаємо, що працівники повинні бути гарно обізнані і бути готовими дати відповідь на будь-яке запитання члена спілки.
Частина членів спілки керуються лише однобокою інформацією, яку вихоплюють з якоїсь публікації чи сюжету по телебаченню. В багатьох людей досі працює принцип "по телевізору кажуть лише правду", потім вони приходять в спілку і нам доводиться їм пояснювати суть проблеми чи новини. Таким чином, ми стараємось коригувати їхнє враження про спілки чи послуги.
В кредитному відділі ми поставили стенд, де є публікації про банки і про кредитні спілки. І коли приходять зі словами "А от мені пропонують кредит під 10% в банку…", ми вчимо правильно рахувати проценти, і даємо можливість почитати статті, де інші люди підтверджують наші слова.

- Львівські навчальні заклади охоче запрошують Вас на «круглі столи», інші зустрічі зі студентами. Про що Ви розповідаєте молоді, коли Вас розпитують про Вашу роботу, на чому робите акценти?

- В розмові роблю акценти на послугах та на нашій не лише фінансовій, але і громадській діяльності. Ми трохи займаємось благочинною діяльністю, допомагаємо малозабезпеченим, але цього в ЗМІ не афішуємо та на сайті не хизуємось. Ми беремо участь в громадських заходах (освітні заходи, "Кубок Фермера" тощо).
Часто і студентам і викладачам доводиться пояснювати різницю між класичною спілкою і "квазі-спілками". Можете запитати у Вишневського, як він на захисті дипломної роботи в Львівському інституті банківської справи переконував докторів і кандидатів наук, що спілки – це не пережиток минулого.
"Анісію" відносимо до класичних кредитних спілок, і дуже часто доводиться пояснювати, що ми не такі, як ті, що зібрали з людей гроші і пропали, але теж називались "кредитна спілка".

- Робота в кредитній спілці часто вимагає не тільки фахових навиків, але й вміння та бажання вислухати людину, з розумінням поставитися до проблем членів спілки, які так чи інакше періодично виникають, підтримати вчасною порадою… А що допомагає Вам відновити сили після щоденних робочих турбот?

- Стараюсь бути поближче до природи. Влітку беру косу, кошу траву і пораюсь з господаркою. Взимку розчищаю подвір’я від снігу. Великий заряд бадьорості приносить мені полювання, яким захоплююся багато років, при чому, не так результат, як сам процес. Щонеділі та в свята ходжу з родиною в церкву. Без Віри жити не можна!

Найкращий відпочинок – спілкування з близькими людьми. Володимир Сидоровський з онуком – теж Володимиром.Найкращий відпочинок – спілкування з близькими людьми. Володимир Сидоровський з онуком – теж Володимиром.


- Що Ви вважаєте своїм найбільшим досягненням, успіхом за весь час, проведений в кредитній кооперації? Яка мрія, пов’язана з кредитними спілками, ще залишилась нереалізованою?

- Я змінив не багато робіт: спочатку був монтажник–висотник, потім працював в органах влади: від клерка дослужився до начальника загального відділу, але при цьому був безпартійний. Як кожен солдат мріє стати генералом, так я мріяв створити щось таке, що буде працювати і після мене, що залишить гарний слід в історії!
Ми разом створили "Анісію", я її очолюю з першого дня. Вважаю, що "Анісія" це не просто спілка – це вже частка історії, сьогодення та майбутнього.
Моєю мрією було і залишається – щоб Львівський ОКС перетворився на кооперативний банк кредитних спілок. Поки мрія не збулась, але вона в стадії реалізації. І я дуже хочу, щоб вона реалізувалась!

P.S.: коли інтерв’ю вже було записане, ми дізналися, що заслуги Володимира Михайловича на теренах кооперативного руху отримали високу оцінку та вдячність з боку Львівської обласної державної адміністрації. Приєднуємося до всіх вітань !

Грамота ОДАГрамота ОДА


Розпитувала Олеся Шніцер

Сплата по кредиту

Оплата онлайн

Бережіть здоров'я та економте свій час! Сплачуйте по кредиту онлайн!

Ми в соцмережах

Карта

Календар

Календар свят і подій.

Наші партнери

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок

Українська об'єднана кредитна спілка

Проект Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)

UKI - Українська Ключова Ініціатива

Whole Planet Foundation

Проект AgriAnalytica